Společnost TESCAN ORSAY HOLDING, která patří mezi pětici nejlepších světových výrobců elektronových mikroskopů, se vrátila na MSV po dlouhé době. „Rozhodli jsme se tu představit naše produktové portfolio s různými typy přístrojů, které dokáží naši zákazníci využít a na základě různých aplikací získat výsledky, jež potřebují,“ říká obchodní ředitel společnosti Vítězslav Ambrož s tím, že na veletrhu se potkává jak s potenciálními zákazníky, tak se studenty, kteří se zastavují na stánku a zajímají se o mikroskopy.
TESCAN ORSAY HOLDING je firma, která sídlí v Brně a potvrzuje skutečnost, že současní výrobci v moravské metropoli dokázali úspěšně navázat na tradici i práci odborníků pod vedením profesora Delonga v Ústavu přístrojové techniky Akademie věd. Během posledních dvaceti let vytvořili z Brna Mekku elektronové mikroskopie, v níž vzniká až čtyřicet procent světové produkce elektronových mikroskopů. Značka TESCAN si mezi nimi vydobyla silnou pozici jakožto společnost, vyvíjející a vyrábějící skenovací elektronové mikroskopy a systémová řešení pro mikro- a nanotechnologie a speciální nástroje a detektory pro různé analytické účely v široké řadě disciplín.
„Než se vyvine nový přístroj a je uveden na trh, trvá to několik let. K současným trendům patří korelativní (srovnávací) mikroskopie, která umožňuje například velice rychle najít stejné místo, pozorované různými technikami. Vědci se také snaží o vysoké rozlišení, aby byly vidět co nejmenší částice různých typů materiálů,“ říká Vítězslav Ambrož. „Strojírenský veletrh je pro nás místem, kdy se můžeme potkat s potenciálními zákazníky a mluvit s nimi o tom, co je zajímá. Zatím jsem mile překvapen zájmem o naše produkty.“
Úspěšná společnost TESCAN ORSAY HOLDING nemohla chybět také na výstavě 100RIES - Příběhy průmyslových legend uspořádané u příležitosti 60. ročníku MSV a 100. výročí české státnosti. Kdo se na výstavu nedostal nebo by si ji chtěl naopak připomenout, je k dispozici její virtuální prohlídka a také publikace, která po výstavě vyšla.