International Engineering Fair

Translation is not available.

Britská jednička na kontejnery jde do Česka

Červená telefonní budka, červená poštovní schránka, červený dvoupatrový autobus… a zinkový kontejner firmy Egbert Taylor Group jsou tím, co turistu ťukne do oka na londýnské ulici. Firma, která je tamní jedničkou na trhu a funguje 60 let, vstupuje právě na český trh. Poprvé se oficiálně představuje na brněnském Mezinárodním strojírenském veletrhu Brno.

Zatím má v Česku, konkrétně Brně, obchodní zastoupení, zanedlouho plánuje vlastní sídlo.

Proč by se svozová firma, obec nebo koncový zákazník měl pro Egbert Taylor rozhodnout? Podle šéfa pro středo a východoevropský trh, Tomáše Střelského, kvůli vysoké životnosti, které kovové nádoby mají: „Vydrží třikrát víc než tradiční plastové kontejnery.“ Dalším faktorem je vysoká variabilita produktů – dají se ušít na míru zákazníkovi. „Může si zvolit barvu víka i nádoby, zda chce či nechce tažné zařízení, nášlapný pedál, kolečka a podobně,“ popisuje Střelský. Firma je schopná vytvořit milion možností. Zřejmě nejznámější je 1100 litrový kontejner Continental.

Cena britského kontejneru v základním vybavení se pohybuje kolem 7 tisíc korun, těch plastových ve větších tendru do 5ti tisíc. Podle Střelského ale zinek nad plastem vítězí svými minimálně patnácti lety života. „Když vám někde praskne plastový kontejner, je na odpis, ten náš se dá rychle opravit,“ říká European General Manager. Kovová nádoba se podle něj dá poopravit sváry, v případě nečistot či poškození opískovat a může dál sloužit. Se svým kolegou Robertem Frippem (Sales Managerem pro Německo a Rakousko) se shoduje, že kov lépe odolá vandalům. Co se týče třeba plastového víka, to se v případě poničení dá pořídit za 700 korun.

Spolu s kamennou pobočkou vznikne i servisní centrum.

Kdo se pro britský kontejner rozhodne, může mít jistotu, že popeláři jej vyvezou bez problému. Má všechny potřebné komponenty a rozměry.

Robert Fripp zdůrazňuje i „zelenou“ výhodou, kterou vyzdvihují jeho němečtí a rakouští klienti. „Nevzniká další plastový odpad. Mnoho plastových kontejnerů totiž podle výběrových řízení nesmí být vyrobeno z recyklátu,“ popisuje Fripp. A Střelský, který má mnohaletou zkušenost jako šéf velké odpadové firmy, říká: „Mým největším problémem byly stovky starých kontejnerů na dvoře za firmou. Sice šly použít, ale opotřebované už nikdo nechtěl. To s výrobky Egbert Taylor Group nehrozí.“

U kontejnerů se hodně řeší místo, které zaberou, a nevzhlednost, tu řeší nejrůznější ohrádky a přístěnky. V portfoliu britské firmy je i zajímavý čtyřkontejner Node° seskládaný do kruhu, který z prostoru vezme místo o rozměru pouze jednoho parkovacího místa.

Jak ekologické kontejnery s dlouhou životností vypadají, je možné vidět v pavilonu V na stránku 009.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.