Společnost MOUDER s.r.o. neměla snadné rozhodování, co ze svého širokého portfolia přivézt do Brna na veletrh BIOMASA. Záběr má totiž široký, na českém trhu zastupuje sedm německých značek a k jejím zákazníkům patří největší odpadové firmy u nás, jako jsou FCC Česká republika či AVE CZ, zpracovatelé biomasy, obce, technické služby, kompostárny a skládky. Nakonec se vzhledem k zaměření veletrhu rozhodla pro dva rychloběžné, chladivové drtiče od renomovaného německého výrobce HUSMANN, samolisovací kontejner stejné značky a jako zajímavost přivezla i lis a drtič polystyrenu.
V případě drticí techniky se jedná o dva stroje HFG IV a HFG II, vyrobené v Německu. HFG II speciálně vyvinula pro komunální sféru a firmy, zabývající se zahradnickými pracemi, čemuž odpovídají rozměry drtiče i jeho výkon. Drtící kladiva jsou lehce a rychle vyměnitelná, životnost je 200 až 400 mth, podle typu drceného materiálu. „Vystavujeme zde také samolisovací kontejner značky HUSMANN z německého výrobního závodu v Dörpen. Jedná se o nejoblíbenější typ u našich zákazníků v České republice v kubatuře 20 kubíků. A pak tu máme spíše jednu specialitu, která ovšem mezi návštěvníky budí velkou pozornost. Jedná se lis a drtič polystyrenu, což je zařízení, které polystyrén nadrtí, zhutní a upraví do tvaru hranolu, což je vidět přímo u výstavního exponátu, který je doplněn o výstupní modul. Hranoly se potom jednoduše skladují na paletách, páskují, mají jednotný tvar a dobře se ukládají do kamionu, takže pro převoz jsou ideální a optimalizují se tak i náklady,“ říká obchodní ředitelka společnosti Alena Hůrová.
Společnost MOUDER s.r.o. začínala na českém trhu zhruba před deseti lety s dodávkami technologií pro zpracování biomasy. Postupem času se její záběr rozšířil na lisovací techniku, na zařízení na zpracování a manipulaci s odpadem, s papírem, s plastem nebo složitými materiály, jako jsou odpady z automotive průmyslu a podobně. „Je příjemné, že se za ta léta můžeme pochlubit dobrými referencemi a stroji, které jsou spolehlivé, kvalitní a stále u zákazníků funkční, na druhou stranu si přejeme více prodávat na českém i slovenském trhu, kde také poskytujeme komplexní služby včetně servisní sítě,“ dodává na veletrhu Alena Hůrová, zatímco u vedlejšího stolu probíhají jednání s německými partnery. „Jsme rádi, že jsou v Brně s námi. Dnes jsme tu přivítali pana Beckera, ředitele závodu HUSMANN v Lathen, a těší nás, že TECHAGRO společně s veletrhy SILVA REGINA a BIOMASA je vnímáno jako veletrh evropského významu. Jsme spokojeni i s návštěvností, která ročník od ročníku stoupá.“