Společnost Gaben s.r.o. představuje na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu inovovanou verzi úspěšného průmyslového dotykového all-in-one terminálu GBTouch. Ten už dlouhá léta nachází využití zejména při odvádění výroby na výrobních a balicích linkách, kde je potřeba obsluze například zobrazit výrobní dokumentaci, balicí předpisy, návody k obsluze, instruktážní videa či jiné dokumenty.
Nový model má odolný 24" projekčně kapacitní dotykový displej, výkonný průmyslový PC klient s pasivním chlazením a integrovaný RFID snímač. Hlavních změn doznala konstrukce monitoru, kterou nyní tvoří převážně tvrzené sklo a kartáčovaný nerez, což se také projevilo i ve vyšším stupni krytí – IP67. Jednou z dalších výhod tohoto terminálu je, že si jej každý zákazník může nakonfigurovat hardwarově i vzhledově dle svých požadavků. Díky zcela přepracovanému designu je vhodný nejen do průmyslového prostředí, ale také do retailu.
Výkonný ředitel firmy GABEN, Jakub Unucka, o novém modelu pro rok 2018 řekl: „Pečlivě jsme vyslechli naše zákazníky, kteří již předešlý model mají, a jejich poznatky přetvořili do modelu nového. Ten svého předchůdce překonává ve všech ohledech - designem, výkonem i odolností.“ Na stánku a v lince se dále představí tři novinky od renomovaného japonského výrobce a vynálezce QR kódu, společnosti Denso. Těmi jsou zařízení určená pro snímání RFID tagů: mobilní terminál BHT-1281, kapesní bezdrátový snímač s označením SE1 a stolní scanner UR20.
Kromě stacionárních terminálů a RFID tvoří portfolio společnosti GABEN také snímače čárových kódů, mobilní terminály, tiskárny etiket, aplikátory etiket, zakázková výroba papírových i chytrých RFID etiket SMARTLABEL, i vlastní vývoj softwarových aplikací. Průmyslový dotykový all-in-one terminál GBTouch od společnosti GABEN s odolnou obrazovku lze ovládat čímkoli. Například rukou, rukavicemi nebo šroubovákem. Díky své robustní konstrukci a odolnosti je vhodný téměř do jakéhokoli průmyslového prostředí. Využití nachází zejména při odvádění výroby na výrobních a balicích linkách, kde je potřeba obsluze například zobrazit výrobní dokumentaci, balicí předpisy, návody k obsluze, instruktážní videa či jiné dokumenty.
Na tomto terminálu je k vidění také nainstalovaná RFID brána, která snímá tzv. „Chytré etikety Smartlabel“ nalepené na krabici. Po přečtení tagu a zpracování softwarem se na obrazovce monitoru zobrazí informace, do jaké nemocnice se bude daná krabice expedovat. K hlavním přínosům této technologie patří zrychlení a zefektivnění mnoha procesů ve výrobě i logistice. Oproti čárovým kódům přináší RFID technologie téměř revoluční možnosti. Právě ty jsou důvodem proč RFID čipy doplňují a nahrazují čárové kódy. Nejdůležitější možnost je číst a zapisovat data bezkontaktně a to i hromadně na vzdálenost několik metrů bez přímé viditelnosti. Při srovnání s čárovými kódy tak zcela odpadá potřeba snímat všechny čárové kódy jednotlivě.